Strona główna Strona KoPSa Ostatnia aktualizacja:

Komputerowy Pomocnik Sędziego, wersja 12.0

  Na wstępie zła wiadomość dla oczekujących na KoPSa dla Windows - jeszcze nie teraz, nawet trudno mi powiedzieć kiedy. W każdym razie stary KoPS pracuje normalnie w najnowszym systemie Windows 2003 Server i sądząc ze specyfikacji Longhorna nic nie powinno się zmienić. Jak do tej pory mogą być kłopoty z nowoczesnymi kartami graficznymi.

  Wersja 12.0 w miarę kompletnie obsługuje wymagania CEZARa. Dane do CEntralnej Ewidencji ZAwodników i Rozgrywek przesyłane są w specjalnym formacie CSV. Prawo do umieszczania danych w CEZARze mają wyznaczeni przedstawicele Wojewódzkich ZBS (ich spis znajdziecie w dziale Kontakt na stronach MSC CEZAR) oraz większość sędziów klasy państwowej. Są dwa typy plików CSV, czyli plików tekstowych o ściśle określonej składni, które można oglądać i poprawiać w Excelu lub Notatniku. Mogą to być wyniki turnieju, kompletne, od pierwszego do ostatniego miejsca, lub zbitki PKLi zawierające na przykład podsumowanie imprez regionalnych, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie w tworzeniu zbitek ze zbitek. Zawody z Jednolitego Kalendarza Sportowego PZBS umieszczane są w CEZARze przez sędziów. Natomiast dla imprez lokalnych każdy sędzia powinien okresowo, ideałem byłoby raz na miesiąc, przesyłać zestawienie PKLi do swojego przedstawiciela w województwie, a ten, po zebraniu wszystkich danych, umieszczać w CEZARZE odpowiednią zbitkę.

  Każdy, kto ma do czynienia z listami PKLi powinien zaopatrzyć się w dwa pliki (klikamy w łącza poniżej prawym klawiszem, wybieramy z rozwijanego menu opcję "Zapisz jako" i oba zapisujemy w tej samej kartotece):

  1. arkusz excelowy ZBITKA.XLS. Instrukcję obsługi arkusza ZBITKA.XLS znajdziecie tutaj.
  2. bazę danych o zawodnikach - system CEZAR uaktualnia tę bazę nawet kilka razy dziennie, więc należy swoją kopię regularnie odświeżać

  KoPS 12.0 pomoże Wam w sposób następujący:

  KoPS dla nowych użytkowników kosztuje jak zwykle 100 zł, a jeśli ktoś już kupił, to nowa wersja należy się za darmo. Najchętniej wysyłam e-mailem, proszę o kontakt pod jfr@post.pl.

  Co nowego w wersji 12.0?

Strona główna do początku