Strona główna Strona KoPSa Ostatnia aktualizacja:

Komputerowy Pomocnik Sędziego, wersja 13.0

W najnowszej wersji KoPSa kilka poprawek kosmetycznych i dwie poważne zmiany.

 1. Regulamin Klasyfikacyjny.
  KoPS w wersji 13.0 liczy PKL-e zgodnie z nowym, obowiązującym od 1.01.2007 Regulaminem Klasyfikacyjnym. W związku z tym przy tworzeniu pliku z nagrodami lista możliwych typów turniejów zmieniła się i wydłużyła o jedną pozycję:
          GrandPrix, Centralny długi, Centralny do 44-rech rozdań, Rejonowy, Okręgowy, Klubowy
  Przypominam, że turniej można zaliczyć do kategorii Rejonowy/Okręgowy tylko w przypadku umieszczenia go w oficjalnym Jednolitym Kalendarzu Sportowym (JKS) okręgu.
  Po wybraniu typu turnieju jest jeszcze jedno pytanie:
         Czy turniej z JKS PZBS?
  Chodzi oczywiście o oficjalny Kalendarz PZBS publikowany na https://www.pzbs.pl. Odpowiedź TAK oznacza, że PKLe dostaną wszyscy, ci z drugiej połówki tabeli po jednym punkcie.
   
 2. Plik rozkładów w sesji z nienormalną numeracją rozdań.
  Zmieniłem współpracę pliku .INR z plikami rozkładów (.RZD). Normalnie na potrzeby turnieju generujemy jeden plik, powiedzmy z rozdaniami 1-30. Do tej pory jeśli graliśmy sesję rozdaniami na przykład 11-20, to trzeba było z oryginalnego .RZD utworzyć dodatkowy, dziesięciorozdaniowy, z potrzebnymi rozkładami. To oczywiście było nienaturalne, chociaż Ci, którzy tego używali zdołali sie już przyzwyczaić. W wersji 13.0 pokazujemy na plik ze wszystkimi rozdaniami, a program użyje tych właściwych.
  UWAGA: Ta zmiana powoduje, że jeśli chcemy coś zrobić ze starą sesją, która ma podczepione rozkłady i plik .INR, to musimy najpierw do tej sesji dołączyć macierzysty plik z rozkładami.