MIĘDZYNARODOWE PRZEPISY BRYDŻA PORÓWNAWCZEGO 1997

Przedmowa do wydania europejskiego.

Międzynarodowe Przepisy Brydża Porównawczego 1997 (MPB 1997) zostały zatwierdzone przez Światową Organizację Brydża (WBF) i Europejską Ligę Brydżową (EBL) w Montecatini Terme, Włochy w czerwcu 1997 i formalnie opublikowane przez WBF w Hammamet, Tunezja w październiku 1997, bezpośrednio przed rozgrywkami Bermuda Bowl i Venice Cup.

MPB 1997 zastępują poprzednie wydanie z 1987 roku. Każda organizacja krajowa (NBO) samodzielnie zadecyduje, kiedy oficjalnie wprowadzi na swoim terenie MPB 1997, nie może stać się to jednak później niż koniec sezonu 1997/1998.

Prawa autorskie MPB 1997 we wszystkich nie angielskojęzycznych krajach Europy (za wyjątkiem Hiszpanii i Portugalii) należą do EBL. Prawa autorskie we wszystkich byłych i obecnych krajach Wspólnoty Brytyjskiej (z wyłączeniem zachodniej półkuli), oraz na kontynencie afrykańskim, w Hiszpanii, Portugalii i we wszystkich angielskojęzycznych krajach półkuli wschodniej należą do Portland Club. Prawa autorskie w krajach półkuli zachodniej oraz w Republice Filipin należą do Amerykańskiej Ligi Brydża Porównawczego (ACBL). Publikowanie MPB 1997 tak w części jak i w całości bez zgody odpowiedniego właściciela praw autorskich jest nie dozwolone.

W obszarze swojej jurysdykcji (kontynentalna Europa z wyłączeniem Hiszpanii i Portugalii) EBL zezwala, bez opłat, na tłumaczenie i publikowanie tłumaczenia MPB 1997 tak na piśmie jak i w formie elektronicznej. W publikacji takiej prawa autorskie EBL muszą być wyraźnie zaznaczone.


European Bridge League
Montreux, Szwajcaria
Październik 1997


poprzedni Przepisy Brydża Porównawczego 1997 (wersja polska) do góry następny Spis treści

ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2001